خانه
تماس با ما
نقشه سایت
09:541392/6/26 سه شنبه
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس:
پیام این همایش سلامتی است / شما مدیران می توانید سلامت را در مدارس پیاده کنید

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه پیام این همایش سلامتی است گفت: شما مدیران می توانید سلامت را در مدارس پیاده کنید

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،محمدجعفری در همایش مدیران دوره های تحصیلی نواحی چهارگانه شیراز با موضوع سلامت و تربیت بدنی گفت :در تعالیم الهی بویژه اسلام به موضوع سلامت توجه و تاکید شده ،چنانچه در تحقیقات علمی نیز به سلامت به عنوان یک نیاز اساسی بشر توجه خاص شده است.

وی ضمن بیان این مطلب که  پیام این همایش سلامتی است گفت: در اساسنامه جهانی بهداشت تاکید شده است که انسانها با هر نژاد و طبقه و قومیتی باید از بالاترین حد استاندارد برای دستیابی به سلامت برخوردار باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت:در سند تحول بنیادین به یکپارچگی ساحت ها تاکید شده که خروجی آن تربیت یک انسان است واز طریق آموزش است که  می توان پیام سلامتی منتقل کرد و تربیت بدنی می تواند به سلامتی کمک کند تا خروجی آن افرادی سالم ، خلاق و با نشاط و در نهایت عبد صالح باشند.

وی افزود: شما مدیران با برنامه ریزی خوب می توانید سلامت را در مدارس پیاده کنید و  دانش آموزان را از آسیب های اجتماعی محفوظ و مصون نمایید.

جعفری با بیان اینکه  یکی از چالشهای تربیت بدنی ،عدم توجه والدین به تربیت بدنی  می باشد اضافه کرد: طرح های مختلف تربیت بدنی در دوره ابتدایی وارد شده تا خروجی مناسبی در تربیت بدنی داشته باشیم و اگر قرار باشد گامی در تربیت بدنی برداشته شود باید از مقطع ابتدایی شروع کرد و باید تلاش کنیم دیدگاه ها را تغییر دهیم .

وی در پایان از مدیران خواست تا ضمن عدم استفاده از دبیران غیر متخصص در درس تربیت بدنی ، به ویژه درمدارس غیر دولتی ، ایمن سازی امکانات ورزشی مدارس را نیز جدی بگیرند و برای تهیه نقشه خطر پذیری با کارشناسان تربیت بدنی ادارات همکاری داشته باشند.


 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.