پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: brIKXDFO      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۳:۳۰:۴۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۶۷

رقابت بیش از یک هزار دانش آموز فارس در مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی

رئيس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی در شکل گیری فرصت های مناسب برای تحقق و بروز خلاقیت دانش آموزان دوره اول متوسطه وتکوین شخصیت علمی پژوهشی آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرضا سرانجام گفت: برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح مدارس ،شرایط لازم را برای نهادینه کردن اهداف پیش بینی شده مندرج در ساحت علمی  فناوری سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش فراهم می نماید.

وی گفت: تقویت بنیه علمی ، تفکر و نحوه یادگیری دانش آموزان و همچنین افزایش  توانمندی آنها در کسب مهارت های علمی - تحقیقاتی و پژوهشی و توانایی برقراری ارتباط در  زندگی واقعی از دیگر اهداف راهبردی مدارس در اجرای جشنواره نوجوان خوارزمی در دوره اول آموزش متوسطه  می باشد.

سرانجام با بیان اینکه" این جشنوراه در چهار مرحله آموزشگاهی ، منطقه ای ،استانی و کشوری برگزار می گردد" افزود:  فرایند اجرائی این جشنواره در شش رشته علمی آموزشی با عناوین پژوهش ،دست سازه ها ، زبان و ادبیات فارسی ،زبان انگلیسی ، فعالیت های آزمایشگاهی و بازارچه های کارآفرینی شکل گرفته است.

وی گفت: در سومین دوره بخش نوجوان جشنواره خوارزمی در سال تحصیلی جاری،  125 هزار و 400 دانش آموز فارس حداقل در یک رشته  از رشته های شش گانه آن در مرحله آموزشگاهی با هم به رقابت پرداختند.

رئيس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: مرحله منطقه ای این جشنواره نیز  با حضور 36 هزار و 500 نفر از دانش آموزان سراسر استان در اسفند ماه 95 برگزار شد.

وی در ادامه افزود: مرحله استانی سومین جشنواره نوجوان خوارزمی در روز های 12 و 13 تیرماه و در مرکز شبانه روزی دکتر بهشتی شیراز  با حضور بیش از یک هزار دانش آموز منتخب برگزار گردید.

سرانجام گفت: در این مرحله از اجرای جشنواره ،در رشته فعالیت های آزمایشگاهی 59 تیم دو نفره دانش آموزی - در رشته زبان و ادبیات فارسی 120 دانش آموز و در رشته زبان انگلیسی230 اثر به صورت تیمی  توسط 120 دانش آموز ارائه شده است.

وی افزود: در بخش پژوهش این جشنوراه نیز 180 اثر تحقیقاتی دو نفره - در بخش دست سازه ها  180  اثر یک نفره  و در بخش بازارچه کار و فناوری نیز  220 فعالیت مرتبط از فعالیت های دانش آموزان منتخب سراسر استان به این جشنواره ارائه شده است.

کارشناس مسوول دوره اول آموزش متوسطه  آموزش و پرورش فارس نیز با بیان اینکه" نتایج نهائی مرحله استانی این جشنواره تا 10 روز آینده اعلام خواهد شد" گفت: مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور دانش آموزان برگزیده سراسر کشور در مرداد ماه 96 و در استان خراسان رضوی برگزار می شود که در رشته های شش گانه آن از هر استان یک تیم برگزیده شرکت خواهند نمود.

محمد مهدی دباغ افزود : دانش آموزان فارس در سال تحصیل 95-1394  و در مرحله کشوری توانستند در رشته ادبیات فارسی رتبه دوم کشوری و در رشته های دست سازه ها ،پژوهش ،فعالیت های آزمایشگاهی نیز رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص دهند.

دبیر اجرائی جشنواره نوجوان خوارزمی گفت:در پایان مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی از تمامی دانش آموزان منتخب اعزامی از مناطق آموزشی استان  تقدیر بعمل آمد .

دباغ تاکید کرد:در ارزیابی و بررسی شاخص های علمی -آموزشی جشنواره نوجوان خوارزمی از توانمندی کارشناسان دوره اول متوسطه و همچنین داوران با تجربه و متخصص استفاده شده است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه