پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: 0lEQi1XX      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۴:۲۱:۵۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۶۶
رییس اداره امورتربیتی آموزش پرورش فارس خبر داد:

حضور 286 اثردر مرحله استانی ششمین جشنواره تجارب برتر تربیتی

رییس اداره امورتربیتی آموزش پرورش فارس گفت: مرحله استانی ششمین جشنواره تجارب برتر تربیتی با حضور 286 اثر از مربیان ،دبیران و آموزگاران مقاطع سه گانه تحصیلی سراسر استان فارس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، روح اله سخایی ضمن اعلام این خبر گفت: با پایان داوری 286 اثر رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره تجارب برتر تربیتی در فارس، 30 اثر به عنوان آثار برتر مرحله استانی برای حضور در مرحله کشوری معرفی شدند.

سخایی با بیان اینکه" ششمین جشنواره تجارب برتر تربیتی با استناد به بند 1-23 سند تحول بنیادین و شیوه نامه پایدار وزارت متبوع  برگزار می گردد افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ، دسترسی به اندوخته های تجربی و مستند دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و حضور آنان در عرصه های پژوهشی است.

وی افزود: تربیت در نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی است ومنابع انسانی،آموزشی و پرورشی عوامل اصلی در اجرای فرآیند تربیت دانش آموزان هستند.

رییس اداره امورتربیتی آموزش و پرورش فارس گفت: به منظور تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت اسلامی باید زمینه آمادگی و کسب شایستگی لازم متربیان  دراین جنبه ها فراهم شود .

سخایی گفت:استان فارس در سال گذشته موفق به کسب مقام اول کشوری در این جشنواره شد و  امید است در سال جاری  نیز شاهد حضور حداکثری همکاران در این جشنواره باشیم.

وی همچنین از برگزاری مرحله استانی چهارمین جشنواره الگوهای برتر تدریس تفکر و سبک زندگی در فارس خبر داد و گفت:در این جشنواره نیز 75 اثر از ادارات سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که پس از داوری تعداد 10 اثر برتر به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

رییس اداره امورتربیتی آموزش پرورش فارس افزود: اهمیت برگزاری جشنواره های علمی ، دستیابی و درک روشن از وضعیت ها،بایدها و نبایدها در فرایند توسعه علمی است که باید به زیور پژوهش و تحقیقات نوین اندیشمندان برجسته آراسته شود.

سخایی افزود: چهارمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی نیز با هدف غنی سازی محتوا  و روش های تدریس به شیوه فعال و بهره گیری از تجربیات و دیدگاه ها و روشهای تدریس موثر و فعال دیگر همکاران  برای  ارتقا سطح کمی و کیفی کلاس های دروس پرورشی و بویژه درس تفکر و سبک زندگی  برگزار می گردد.

وی با تاکید بر اینکه"با کاربست این تجارب در آسیب شناسی و دفع معضلات روش های سنتی تدریس موثر است "افزود: این جشنواره  به استناد بند 7-11 سند تحول بنیادین و شیوه نامه پایدار وزارتی برگزار می گردد و استان فارس درسال تحصیلی95-94  توانسته بود مقام دوم کشوری این جشنواره را از آن خود کند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه