پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: Mxm0uivZ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۰۹:۰۰:۱۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۷۷
رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس تاکید کرد:

لزوم شرکت رانندگان متقاضی سرویس مدارس شیراز در دوره آموزشی 10 ساعته

رئیس سازمان دانش آموزی فارس گفت: هر سرویس مدرسه یک مدرسه سیار است و رانندگان این سرویس ها به عنوان مربیان این مدارس سیار باید در دوره آموزشی 10 ساعته ما شرکت کنند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری در جمع خبرنگاران گفت: نگاه ما  به سرویس مدارس به عنوان یک مدرسه  سیار است که نیازمند برنامه ریزی آموزشی می باشد.

وی افزود: در همین راستا مجموعه های آموزشی را  برای سرویس مدارس تهیه کرده ایم که از سال گذشته در اختیار خانواده ها و رانندگان قرار گرفته که محتوای آن شامل  اصول شهروندی ، نحوه برخورد با ترافیک ، نحوه برخورد رانندگان با دانش آموزان و همچنین ارتباط متقابل دانش آموزان و اولیا با رانندگان  می باشد.

رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس افزود: رانندگان متقاضی سرویس برای سال تحصیلی جدید، ملزم به شرکت در دوره های آموزشی  10 ساعته که در مرداد ماه  برگزار میشود، هستند.

کلاری با  بیان اینکه" امسال تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد " گفت:  ثبت نام سرویس  مدارس شیراز برای سال تحصیلی جدید از ابتدای تیرماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه 96 ادامه خواهد داشت و تا کنون نیز 9 هزار نفر موفق به ثبت نام در سامانه جامع سرویس مدارس شیراز به آدرس  اینترنتی http://shirazs.ir   شده اند.

رئیس سازمان دانش آموزی فارس در ادامه گفت: در سال گذشته 120 هزار دانش آموز شیرازی از مجموع 270 هزار دانش آموز این شهر از خدمات سرویس مدارس در قالب  10 هزار و 500 خودرو و 17 هزار و 500 خودرو سرویس  استفاده کردند.

وی با تاکید بر اینکه" پرداخت هرگونه وجه  برای سرویس مدارس به صورت نقدی ممنوع می باشد" افزود: تعیین میزان افزایش نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید توسط کارگروه فرمانداری و شورای شهر انجام می شود که پیش بینی ما افزایش نرخ 10 درصدی برای مدارس عادی و 15 تا 20 درصدی نیز برای مدارس خاص می باشد.

کلاری نحوه محاسبه میزان نرخ پرداختی توسط خانواده ها را بر اساس کد پستی منازل و فاصله  آن تا مدرسه بیان کرد و افزود: در سال تحصیلی جدید 10 هزار  تبلت مجهز به  سامانه GPS   در سرویس مدارس شیراز تعبیه شده که علاوه بر ثبت مسیر رانندگان، تخلفات آنها را نیز ثبت نموده  و به صورت گزارش به سامانه مرکزی سازمان دانش آموزی ارسال می نماید.

وی از عقد قرار داد  با 42 شرکت حمل ونقل  برای تخصیص سرویس به دانش آموزان خبر داد و افزود: با تغییراتی که در نرم افزارها سرویس مدارس ایجاد شده ،درصورت مشاهده هر گونه تخلف توسط شرکتها ، امکان تغییر شرکت در طول سال تحصیلی پیش بینی شده است.

رئیس سازمان دانش آموزی همچنین تصریح کرد: ناظران اصلی ما در موضوع سرویس مدارس  خانواده ها هستند که می توانند تخلفات رانندگان را از جمله سوار کردن بیش از حد ظرفیت 5 نفر دانش آموز گزارش کنند.

وی افزود: برای نظارت مطلوب بر کار سرویس مدارس، بازرسانی از طرف شرکت های حمل و نقل در مدارس تعیین شده ، در عین حال  خانواده ها نیز می توانند برای ارتباط مستقیم با سازمان دانش آموزی از سامانه پیامکی  1003262 و یا شماره تماس مستقیم  32015  برای ارائه پیشنهادات، انتقادات و همچنین ارائه گزارش تخلف رانندگان  سرویس مدارس با ارسال شماره پلاک خودرو راننده متخلف  استفاده نمایند.

کلاری همچنین از کمبود 1500 خودرو برای سرویس دهی به دانش آموزان شیرازی خبر داد و  افزود: برای ایجاد  انگیزه در رانندگان سرویس مدارس تسهیلاتی در زمینه تخفیف بیمه و بهسازی خودرو های آنها در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس با اشاره به اینکه فعالیت‌های سرویس مدارس در 6 مرحله برنامه‌ریزی‌ شده است، خاطرنشان کرد: در این مراحل شش‌گانه تمام امور مالی، فرهنگی، نظارت، ناوبری، ارزیابی، نظرسنجی و... مدنظر قرار گرفته است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه