پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: MRmlhS9q      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۲:۴۷:۰۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴۸
معاون سواد آموزی فارس خبر داد:

انتخاب طرح" نشست کتابخوان نوسوادان فارس" به عنوان طرح برتر کشوری

معاون سواد آموزی فارس گفت: اولین گردهمایی معاونین سوادآموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور در سال 1396 طرح" نشست کتابخوان نوسوادان فارس" به عنوان طرح برتر کشوری انتخاب شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور ضمن اعلام این خبر گفت: درگردهمایی  کشوری معاونین سوادآموزی سراسر کشور در مدت 3 روز برگزار شد که ارائه تجارب و  ابتکارات نیز یکی از بخش های این همایش بود که  توسط استان فارس ،طرح ابتکاری "نشست کتابخوان نوسوادان " ارائه شد.

 معاون سواد آموزی فارس افزود: این طرح مورد توجه و استقبال معاون وزیر و دیگر مسئولان سازمان سواد آموزی قرار گرفته و به عنوان طرح خلاق و ابتکار برتر کشور انتخاب گردید.

وی افزود: یادواره شهدای سوادآموزی فارس به عنوان اولین تجربه این استان ،تهیه فیلم کلاس پرفروغ ، آموزش نماز به آموزش دهندگان و سواداموزان ، برگزاری همایش خاطره نویسی و عکاسی توسط آموزش دهندگان ، برگزاری آزمون از کتابچه راهنمای عمل،نقش و جایگاه گروه بهبود کیفیت آموزشی برای تمامی اعضای گروه بهبود کیفیت استان ،  از دیگر ابتکارات سال 95 بود که  توسط استان فارس در این همایش ارائه شد.

معاون سواد آموزی فارس گفت: طرح ابتکاری "نشست کتابخوان نوسواد استان فارس"  در مهرماه 95  با همکاری کتابخانه حافظیه شیراز و با حضور تعداد 40 تن از سوادآموزان دوره تحکیم و انتقال شیراز و آموزش دهندگان منتخب ،مسئولین سواد آموزی استان،مسئولین نهادکتابخانه های عمومی استان و کتابخانه حافظ ، اعضای انجمن ادبی بهار نارنج شیراز و جمعی از  نویسندگان  ، شاعران و هنر دوستان در محل کتابخانه حافظیه شیراز برگزار شد.

ملک پور در ادامه گفت: در بخش اصلی  اجرای این طرح  ،کتاب هایی  توسط نوسوادان معرفی و هر نوسواد بخشی از کتاب مورد نظر را به زبان ساده برای حضار قرائت نموده ودر ادامه برداشت شخصی خود را از مطالعه کتاب بیان می نمودند.

وی اهداف اجرای این طرح را  ارائه راهکاری مؤثر برای جلوگیری ‌از بازگشت مجدد نوسوادان به بی‌سوادی، تاکید بر توجه جدی دست‌اندرکاران ‌کتابخانه‌های عمومی به نیازهای مطالعاتی سوادآموزان‌ ، آشنایی نوسوادان با کتابخانه ها و تاکید بر نقش‌کتابخانه‌ها و کتابداران برای گسترش و تقویّت این‌ آموزش  و گسترش فرهنگ مطالعه بیان نمود. 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه