پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: vC6zc3ES      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۳:۴۸:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۸۳
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:

مسابقات ورزشی دانش آموزی زیر بنای ورزش کشور است

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: مسابقات ورزشی دانش آموزی، زیر بنای ورزش کشور و بهترین بستر شناسایی و شکوفایی استعدادها ی بالقوه دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،محمد جعفری در جلسه هم اندیشی که  با حضور سرمربی تیم ملی فوتسال جمهوری اسلامی ایران و سفیر المپیاد ورزشی درون مدرسه ای استان برگزار شد گفت:فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی به عنوان بخش عملی تعلیم و تربیت،  نقش تعیین کننده ای در تکوین شخصیت و ارتقا سطح توانمندی، سلامتی و شادابی کودکان، نوجوانان و جوانان دارد.

وی گفت: حمایت از این فعالیت مورد تاکید و توصیه همه صاحب نظران و علمای تعلیم و تربیت است چرا که این مسابقات بستر مناسبی است که علاوه بر کسب تجربه برای ورزشکاران ملی آینده،‌ باعث هرچه بهتر شناخته شدن استعدادها و توانایی هایشان و البته برطرف کردن نقاط ضعف آنان در مسابقات مختلف می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت  آموزش و پرورش فارس تاکید کرد : مسابقات ورزشی دانش آموزی  زیر بنای ورزش کشور و بهترین بستر برای شناسایی و شکوفایی استعدادها و توانایی های بالقوه دانش آموزان است.

جعفری با بیان اینکه" دانش آموزان سرمایه های آموزش و پرورش هر کشوری هستند"  افزود: فراگیری نظم و انضباط فردی و اجتماعی، احترام به قانون و افراد جامعه  از نتایج تربیتی مسابقات ورزشی است و ما در این مسابقات به دنبال رقابت توام با رفاقت و همدلی هستیم و می توان گفت که هیچ محیطی بهتر از میادین ورزشی نمی تواند به شناسایی و شکوفایی استعدادها و ارتقاء مهارت های اجتماعی و اخلاقی دانش آموزان کمک کند.

سرمربی تیم ملی فوتسال جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه ضمن اعلام  آمادگی برای همکاری و حضور در تمرینات تیم دانش آموزی برای شناسایی استعدادهای ورزشی در رشته فوتسال، از برگزاری یک دوره توجیهی آموزشی برای مربیان این رشته در سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی پسران کشور خبر داد .

سید محمد ناظم الشریعه گفت : این که این استعداد ها در کجا شناسایی و شکوفا می شوند سوالی است که مدیران موفق همیشه در پی یافتن بهترین پاسخ برای آن هستند که خوشبختانه در این راستا، المپیاد ورزشی این زمینه را فراهم می کند که دانش آموزان بتوانند توانایی ها و قابلیت های بالقوه خود را بروز داده و آن را در مسیر رشد و تعالی قرار دهند.

 سفیر المپیاد ورزشی درون مدرسه ای  استان فارس افزود: این حرکت عظیم در مدارس با هدف ترویج مدرسه محوری، توسعه فرهنگ مشارکتی اولیا مدرسه و دانش آموزان، افزایش شادابی و نشاط و سلامت جسمانی روانی رونق یافته است.

 وی تاکید کرد: این طرح با رویکرد های مدرسه محور، مشارکت محور، فراگیر محور، اخلاق محور و با هدف ارتقای آمادگی جسمانی ، مهارت های ورزشی، سطح سلامت جسمی روانی دانش آموزان موجب همدلی بیشتر دانش آموزان و کمک به شناسایی و پرورش استعداد های ورزشی آنها گردیده و  با بهره مندی از ظرفیتهای درونی و بیرونی آموزش و پرورش موجب همه گیر شدن فعالیت های ورزشی درون مدرسه ای  و تقویت هویت ملی اسلامی دانش آموزان می گردد.

ناظم الشریعه افزود : استعداد یابی در ورزش امروز به یک امر بدیهی در دنیا تبدیل شده و مدیران موفق ورزشی بیشتر از کسب قهرمانی، در اندیشه استعدادیابی و حفظ این قهرمانی ها در سال های آینده هستند.

 وی تاکید کرد: استعدادیابی ورزشی، از نظر دانشمندان علوم ورزشی، راهی منطقی، کوتاه و مقرون به صرفه برای حضور موفقیت آمیز ورزشکاران در صحنه های بیت المللی است واین فرآیند نیازمند شناسایی و انتخاب افراد با استعدادی است که شرایط لازم جسمانی، مهارتی و رفتاری برای موفقیت در ورزش خاص را داشته باشند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه