پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: 3v5qFPbp      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۳:۴۴:۲۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۰۹

مهارت آموزی470 پذیرفته شده آزمون استخدامی سال 95 آموزش و پرورش فارس

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری دوره مهارت آموزی470 تن از پذیرفته شده آزمون استخدامی آموزش و پرورش فارس گفت: تنها راه اصلاح جامعه نظام تعلیم و تربیت است و نقش معلم در این زمینه محوری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عبدالرسول احمدی در آیین افتتاحیه دوره مهارت آموزی حرفه ای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال 95  آموزش و پرورش فارس گفت: تنها راه اصلاح جامعه نظام تعلیم و تربیت است و نقش معلم در این زمینه محوری  است چرا که رفتار ، گفتار و کردار معلم برای دانش آموزان یک الگو است و این دانش آموزان هستند که آینده هر جامعه ای را میسازند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس هدف از خلقت انسان را تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت:با مطالعه زندگی بزرگان  نقش معلمان را در موفقیت های آنها بهتر می توان درک کرد.

احمدی با اشاره به نمونه هایی از ایثارگری معلمان  گفت: معلم بودن یک توفیق است و معلمی در کار خود موفق است که آگاهانه و از روی عشق این مسئولیت را بپذیرد .

وی خطاب به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: انتظار این است که همه تلاش خود را در راستای تعلیم و تربیت صحیح دانش آموزان  صرف نموده و الگوی شایسته ای برای آنها باشید.

معاون پژوهشی آموزش و پرورش فارس همچنین  با اشاره به کمبود نیروی انسانی  توانمند درآموزش و پرورش گفت: جذب نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان به تنهایی پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش به افراد توانمند و متخصص نیست و بکار گیری دانش آموختگان دانشگاه با برگزاری دوره های مهارت آموزی حرفه ای برای آنها می تواند در رفع این کمبودها بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به برگزاری دوره دو ماه برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال 96 آموزش و پرورش در فارس افزود: برگزاری این دوره نیز در همین راستا و به منظور تربیت افرادی توانمند و متخصص در حوزه آموزش و پرورش است.

احمدی وظیفه و رسالت آموزش و پرورش را احیاء تفکر بشری  عنوان کرد و افزود: معلمی با بهره گیری از محتوا ی آموزشی  مناسب  باید بتواند  تفکر و خلاقیت را در دانش آموزان تقویت کرده  و آنها را برای آینده جامعه مهیا کند.

رئيس اداره برنامه ریزی و آموزش نيروي انساني آموزش و پرورش فارس نیز در این گردهمایی گفت: در این دوره آموزشی 470  تن از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال 95 در استان فارس  شرکت دارند که از این تعداد 350 تن مرد و 120 تن نیز زن می باشند.

فرشاد حیاتی افزود: برای 14 رشته شاخه های نظری، علوم تربیتی و علوم پایه پذیرفته شدگان این مرحله  در مدت 8 هفته دوره مهارت آموزی حرفه ای به صورت حضوری و مجازی در مرکز آموزش عالی سلمان فارسی  شیراز  برگزار می گردد  و  تنها  پذیرفته شدگان رشته فنی هستند که برای دوره مهارت آموزی آنها  در دانشگاه شهید رجایی تهران برگزار می گردد.

وی هدف از برگزاری این دوره را کسب مهارت و شایستگی های حرفه ای  و ایجاد آمادگی لازم برای حضور این افراد از اول مهر ماه 96 در مدارس سراسر استان اعلام کرد و افزود: دوره های تکمیلی مهارت آموزی این گروه از معلمان نیز با آغاز مهر ماه  و در طول سال تحصیلی به صورت  کارورزی و فعالیت های پژوهشی برگزار می گردد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه