پورتال اداره کل آموزش وپرورش استان فارس
کدمطلب: zx0sXuuL      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۴:۱۸:۱۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۷۱
معاون استاندار فارس تاکید کرد:

لزوم حمایت همه جانبه دستگاه ها از میزبانی مسابقات ورزشی آسیایی و ملی دانش آموزان در شیراز

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری فارس گفت: با توجه به برگزاری دو رویداد مهم ملی و بین المللی ورزش دانش آموزی در تابستان سال جاری در شیراز، لازم است همه نهاد ها با آموزش و پرورش همکاری مناسب و همه جانبه ای داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، هادی پژوهش در جلسه ستاد عالی میزبانی رویدادهای ملی و بین المللی دانش آموزان در فارس  گفت:در تابستان سال جاری شاهد دو اتفاق  بزرگ فرهنگی ورزشی در سطح استان فارس خواهیم بود  که در این جلسه برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات  ،بر همکاری همه نهادها بر اساس شرح وظایف تعیین شده تاکید شد.

وی افزود: میزبانی مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور با حضور بیش از 5 هزار و 100 نفر و میزبانی مسابقات فوتبال آسیایی دانش آموزان زیر 18 سال با حضور 10 تیم آسیایی دو رویداد مهم ورزشی هستند که می تواند فرصت مناسبی برای شناساندن هر چه بهتر فارس و شهر شیراز به شرکت کنندگان در این رقابت ها باشد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری فارس گفت:برگزاری نشست هماهنگی نهادهای اجرایی استان تلاشی است برای برگزاری مطلوب این رقابت ها و معرفی شایسته  شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام ، با پیشینه غنی تاریخی به عنوان مهد علما و ادبای به نام  کشور و همچنین  ایجاد یک خاطره خوش برای کسانی است که برای اولین بار وارد شهر شیراز می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت:فارس در مرداد ماه سال جاری  میزبان سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی توپی دانش آموزان پسر سراسر کشور و در شهریور ماه نیز میزبان چهل و پنجمین دوره مسابقات قهرمانى فوتبال مدارس آسیا  است .

حمید رضا آذری با اشاره به حضور بیش از 300 دانش آموز در قالب 10 تیم آسیایی در مسابقات قهرمانى فوتبال مدارس آسیا  گفت: برای برگزاری هر چه مطلوبتر این دو رویداد مهم لازم است تا هماهنگی مناسبی بین همه نهاد های دست اندرکار استان بوجود آید تا خاطره خوبی از مسابقات در ذهن دانش آموزان باقی بماند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس نیز در این زمینه گفت:به منظور برگزاری هر چه مطلوب تر این مسابقات ، در ماه های اخیر جلسات مختلفی در قالب 4 معاونت و 28 کمیته در آموزش و پرورش فارس برگزار شده است.

محمد جعفری گفت: در رویداد ملی ، نزدیک به 5 هزار و 100 دانش آموز ، مربی ، سرپرست و داور  در سه مقطع تحصیلی از سراسر کشور  از 7 مرداد ماه تا 20 مرداد ماه در چهار رشته توپی والیبال ، بسکتبال، فوتسال و هندبال در شیراز با هم رقابت خواهند پرداخت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: در این رقابت ها  که در دو مرحله برگزار خواهد شد، 12 سالن ورزشی و 5 مکان خوابگاهی نیز برای اسکان  میهمانان مهیا شده است.

وی با اشاره به برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات فوتبال دانش‌آموزان زیر 18 سال پسر آسیا گفت:  این مسابقات نیز از 15 تا 25 شهریور ماه در شیراز برگزار خواهد شد که حضور تیم استان فارس به عنوان تیم  ب ایران در این رقابت ها می تواند انگیزه مناسبی برای دانش آموزان فارس ایجاد نماید.

جعفری گفت: یکی از اهداف مهم این رقابت ها کشف استعداد های دانش آموزی است که در همین راستا تیم های استعدیاب چه در مسابقات ملی دانش آموزان پسر کشور  و چه در مسابقات بین المللی  دانش آموزان زیر 18 سال آسیا حضور دارند .

وی در ادامه گفت: همزمان با برگزاری مسابقات فوتبال دانش‌آموزان زیر 18 سال پسر آسیا در فارس ،  چهل و پنجمین مجمع فدراسیون فوتبال دانش‌آموزی آسیا (ASFF) نیز همزمان در شیراز  برگزار می‌شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه